Kampanj: Smart fastsättning på stolpar

Du har säkert sett fastsättningar av soptunnor och skyltar på stolpar i ditt närområde där en enkel slangklämma är lösningen. Inte särskilt starkt, med hög profil, skruvhus som rostar, metall som skadar och nöter mot underliggande material och ett vasst band som sticker ut och kan åsamka personskador. Med åren blir dessa installationer än mer slitna, farliga och oestetiska.

Elit Instrument har med Band-IT tagit kommer nu med en fastsättningskampanj där styrka, säkerhet, beständighet och estetik står i fokus. Helt enkelt en universell lösning för stolpmontage, oavsett vad som ska fästas. Vi har tagit fram tre exempel på stolpmontage som t ex uppsättning av distansskyltar och soptunna på trästoplar och galvade stolpar.

Se fastsättningsexempel här

 

Se mer

Fler nyheter

Eltest-turné i mars 2023

Mellan den 13-24 mars är det återigen dags för Elit att ge sig ut på vägarna och demonstrera elsäkerhetsprovare i

Primus Two från Elabo

Elabo släpper Primus Two

Den nya arbetsstationen täcker alla vanliga applikationer inom området mätning och testning och är utrustad med elution two lab-mjukvara som