Elabo Elution – Stöd i din produktion

Under maj månad genomförde vi en lyckad och uppskattat roadshow tillsammans med vår tyska partner Elabo. Där visade vi bl a upp hur programvaruplattformen Elution kan:

  • Få oerfaren personal att göra mer kvalificerade uppgifter
  • Öka sin produktivitet
  • Säkra kvalitén
  • Spara tid

Nu följer vi upp de kunder som vill titta djupare på Elution och erbjuder workshops med hjälp av ”Factory in a box” där bl a pick by light ingår. För dig vi inte hade möjlighet att besöka i maj har du nu chansen igen. Kontakta oss för att boka en demo på plats hos er. För att diskutera och visa hur digitala verktyg kan stötta er manuella process för att öka produktiviteten och säkra er kvalitet.

Den 9 oktober är vi på plats i Västerås närmare bestämt på Automation Summit som är på Aros Congress, där vi kommer demonstrera Elution programvaran.

Läs mer om Elution

Se mer

Fler nyheter

Eltest-turné i mars 2023

Mellan den 13-24 mars är det återigen dags för Elit att ge sig ut på vägarna och demonstrera elsäkerhetsprovare i

Primus Two från Elabo

Elabo släpper Primus Two

Den nya arbetsstationen täcker alla vanliga applikationer inom området mätning och testning och är utrustad med elution two lab-mjukvara som